Jak pečovat o interiér auta?

Především pravidelně. Při pravidelné údržbě dokážete životnost koženého čalounění dramaticky prodloužit. Kůži udržujte v čistotě a suchu. Při každém vysávání interiéru automobilu nezapomeňte důkladně vysát nečistoty ze švů sedadel, prostoru mezi sedákem a opěrákem a všech na první pohled skrytých míst. Nečistoty v těchto místech působí jako abrazivum, které poškozuje povrchovou úpravu kůže.

Při pravidelné údržbě krycí vrstva impregnace zabrání mechanickému poškození a změny barvy vlivem UV záření. Pokud již barva či kůže poškozena je, doporučujeme ji co nejdříve opravit a dále ji pravidelně impregnovat. Při dodržení nejzákladnějšího pravidla (pravidelné čištění a impregnace) si budete moci kůže užívat až o několik let déle. Kůži čistíme a impregnujeme 2x – 4x ročně, mezi těmito intervaly čistíme běžně jako zbytek interiéru automobilu, vysajeme nečistoty mezi švy, v případě potřeby setřeme jemnou, mírně navlhčenou utěrkou. Rozhodně nedoporučujeme použití prostředků 2v1 z benzínek apod., které velmi často zapříčiňují vysychání a následné praskání kůže.

Udržovaná kůže vydrží déle krásná a je příjemná na dotek. U neudržovaného koženého čalounění zabere první čištění až několik hodin, další čištění je ale velice snadné, lze ho zvládnout za zlomek času a s minimálními náklady, protože naimpregnovaná kůže nepohlcuje špínu, ta zůstává jen na povrchu.